- محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است. امام راحل (ره) ***اللهم کن لولیک الحجه ابن الحسن صلواتک علیه و علی آبائه فی هذه الساعه و فی کل الساعه ولیا و حافظا و قائدا و ناصرا و دلیلا و عینا حتی تسکنه ارضک طوعی و تمتعه فیها طویلا. برحمتک یا ارحم الرحمین*** مقام معظم رهبری حفظه ا...: کشور به موازات نیاز به علم به پنجه های کارآمد هم نیاز دارد.***

JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

پیام تبریک معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به مناسبت فرا رسیدن ميلاد مبارك مولي الموحدين؛ حضرت امير المؤمنين علی(ع) و روز پدر

بسمه تعالي

با سلام و تحيت

سيزدهم رجب ؛ ميلاد مبارك مولي  الموحدين؛ حضرت امير المؤمنين  علی(ع)  و روز پدر را به  تمامي عاشقان حضرتش به ويژه همكاران ارجمندم در سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور ، تبريك و تهنيت مي گويم.

  زندگي سراسر بركت آن حضرت الگويي تمام عيار براي هر انسان روشن ضمير است و منش ايشان راهنمايي نامحصور در زمان براي سعادت دنيوي و اخروي پيروانش.

عدالت، مردم داري، كار و تلاش، حفظ كرامت انساني و دفاع از حقوق تك تك آحاد جامعه از يادگارهاي ماندگار علم و عمل ايشان محسوب مي شود.

اميد آن است كه در سايه بركات ماه پر خير و فضيلت رجب، روح و جانمان را  به  انوار فضايل بي حدش جلا بخشيده و راسخ تر و استوار تر از هميشه در مسير راستين هدايت و ولايتش گام نهاده و در مسير خشنودي خالق و خدمت به خلق عزيزش  سربلند باشيم.

قهرمانان ملی

13951101_013jpgآتشنشانان_فدارکار.jpg

قهرمانان ملی ما کسانی هستند که فرهنگ کار و تلاش شبانه روزی را بی نام ونشان فریاد می زنند.

در روزها و شبهای سی و نهمین بهار انقلاب اسلامی هستیم ولی حادثه ای تلخ ، حلاوت و شیرینی جشنهای انقلاب را متاثر نموده است و آن شهادت جمعی از آتشنشانان فداکار و تشییع پیکرهای آنان بود. شما جانانه رفتید و ملت چه منصفانه تقدیرتان کردند. شما آتشنشان نه بلکه جانفشان بودید. بی شک رشادتها و نام شما نامداران و قهرمانان ملی مانند الگوهایتان در دفاع مقدس در دلها و تاریخ این سرزمین جاودانه شد و جایتان همنشینی با شهدای دفاع مقدس و مدافعین حرم گردید.

روحتان شاد و قرین رحمت الهی

خداوندا جای شهدا عالی است آنرا متعالی گردان.

                                                                                           در بهار آزادی

                                                                                           جای شهدا خالی

 

عاشورا، مظهر همه زیبائیها و مکتب آزادی از قید و بندهای دنیوی است.

 

پس از گذشت بیش از 1400 سال از نزول قرآن کریم و خواندن آن کتاب نورانی متوجه می شویم که هیچ چیزی بر آن از بدو نزول تا کنون اضافه نشده است، اما هر بار که انسان این کتاب عظیم و خدایی را می خواند برایش نو بوده و مطالب آن همه بروز و بر اساس فطرت ما انسانهاست. شکی نیست که تا روز قیامت هم همینطور خواهد بود چرا که بر گرفته از کلام وحی بوده و سخن خداست.

اکنون این سوال را مطرح می کنم آیا پس از گذشت بیش از1300 سال از  عاشورا این حادثه عظیم کهنه شده است ؟ آیا هر بار که مصیبتی از مصائب آن روز گفته شود بی اختیار اشک از چشمان پاک سرازیر نمی شود؟ با وجود اینکه ممکن است آن مصیبت را بارها شنیده باشیم دلهای پاک نرم می شوند چرا؟ چون آنها مردان خدا بودند و برای خدا قیام کردند و برای خدا شهید شدند لذا آن حادثه هم مثل قرآن تا قیامت زنده و پاینده خواهد بود. ان شاء ا...

اللهم لک الحمد حمد الشاکرین، لک علی مصابهم. الحمد لله علی عظیم رزیتی، اللهم الرزقنی شفاعه الحسین یوم الورود و ثبت لی قدم صدق عندک مع الحسین و اصحاب الحسین الذین بذلو مهجهم دون الحسین علیه السلام.

عاشورا مکتب انسانسازی است، در عاشورا همه خوبیها هست . نماز اول وقت، ایثار و گذشت، وفاداری، تلاش برای روشن کردن و روشنگری، شهادت و...

((آری عاشورا مظهر همه زیبائهاست))

و سخن آخر اشاره به کلام حضرت زینب سلام الله علیها نمایم: آنجا که در دربار ابن زیاد و برای حرص دادن اسرای کربلا از آن بانو سوال کردند سرگذشت کربلا  چطور بود؟ پاسخ حضرت زینب(س)شنیدنی است: لا رایت الا جمیلا ( چیزی به غیر از زیبایی ندیدم)

 

 

 

تدوین: علی یزدان پرست

یار امام- یاور رهبری

 

و سرانجام ضربان قلب مردی ایستاد که خود سهم بزرگی در تپش و ضربان قلب انقلاب اسلامیمان داشت. مرحوم آیت ا... هاشمی رفسنجانی همان مردی که مبارز دوران ستمشاهی بود فرماندهی توانا در زمان جنگ بود ، سردار سازندگی در دوران پس از جنگ لقب گرفت و اینچنین در مراسم تشییع پیکرش از مردم ، رهبری و نظام مدال لیاقت دریافت کرد. یاد و خاطره آن مجاهد نستوه گرامی و ان شاء ا... خداوند متعال بر علو درجاتش بیافزاید.

مدیریت و کارکنان مرکز ضمن عرض تسلیت رحلت مصلح انقلاب به محضر رهبر فرزانه انقلاب، خانواده ایشان و عموم هموطنان دعا میکنند خداوند سایه پر مهر مقام معظم رهبری حفظه ا... را بر سر امت مسلمان و ملت ایران تا ظهور حضرت حضرت مهدی (عج) مستدام بدارد.

.png

عیدی شیرین

 

با اعلام نتایج آزمون هفدهمین المپیاد ملی مهارت در مرحله شهرستانی، کارآموزان این مرکز شیرین ترین عیدی خود را به مناسبت میلاد امام عصر عج ا... تعالی فرجه الشریف با قبولی تعداد 18 نفر که از حیث استانی پس از مرکز بیرجند در رتبه دوم قرار گرفتند را به کارکنان این مرکز بالاخص مربیان تقدیم نمودند. شایان ذکر است آزمون المپیاد هفدهم مرحله شهرستانی در روز 25 اردیبهشت ماه  با شرکت حدود 75 نفر در این مرکز برگزار شده بود . مدیریت و مربیان مرکز صمیمانه تلاش و کوشش تک تک کارآموزان عزیز شرکت کننده در آزمون و بویژه قبول شدگان در این مرحله را ارج نهاده و امیدوارند عزیزان بتوانند تا پایان راه (در مراحل استانی که در 7 و 8 مرداد برگزار شده و همچنین مرحله کشوری که در نیمه دوم مهرماه برگزار خواهد شد) موفق باشند

به ره بادیه رفتن به از نشستن باطل                            که گر مراد نیابم به قدر وسع بکوشم

 

تدوین: یزدان پرست