- محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است. امام راحل (ره) ***اللهم کن لولیک الحجه ابن الحسن صلواتک علیه و علی آبائه فی هذه الساعه و فی کل الساعه ولیا و حافظا و قائدا و ناصرا و دلیلا و عینا حتی تسکنه ارضک طوعی و تمتعه فیها طویلا. برحمتک یا ارحم الرحمین*** مقام معظم رهبری حفظه ا...: کشور به موازات نیاز به علم به پنجه های کارآمد هم نیاز دارد.***

JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

دیدار رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای با مدیر آموزش و پرورش شهرستان درمیان به مناسبت هفته معلم

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان درمیان

دیدار رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای با مدیر آموزش و پرورش شهرستان درمیان به مناسبت هفته معلم

ابلاغ شیوه نامه فاصله گذاری اجتماعی در عرصه مهارت آموزی

شیوه نامه فاصله گذاری اجتماعی در عرصه مهارت آموزی،  از سوی علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور  به ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای استان ها ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مراکز آموزشی دولتی و خصوصی سازمان، به منظور استمرار آموزش های مهارتی، شیوه نامه فاصله گذاری اجتماعی در عرصه مهارت آموزی برای بازگشایی مراکز دولتی و آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای به ادارات کل استان ها ابلاغ شد.

بر اساس این گزارش، اجرای شیوه نامه مذکور، با همکاری تشکل های صنفی مرتبط  و اخذ مجوزهای لازم برای شروع فعالیت از ستاد استانی مبارزه با کرونا و سایر دستگاه های مربوط استانی با نظارت مستقیم مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بر اجرای مفاد شیوه نامه ضروری است.

این گزارش می افزاید: شیوه نامه فاصله گذاری اجتماعی در عرصه مهارت آموزی در سه بخش امور آموزشی، امور سنجش و ارزشیابی و امور اداری با تمرکز بر آموزش های مجازی، تولید محتوا، تدوین و بازنگری استاندارد، طراحی و ممیزی سوالات و سایر فعالیت های مرتبط با فرایند آموزش تدوین شده است.

بنا بر این گزارش، برگزاری کلیه دوره های آموزشی و همچنین سایر امور اجرایی در عرصه مهارت آموزی با رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی از طریق این شیوه نامه ضروری است.

استمرار آموزش های مهارتی از طریق تغییر در الگوهای آموزشی و کاهش تراکم مهارت آموزان درکارگاه های آموزشی با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی، استمرار برگزاری آزمون ها از طریق تغییر در فرآیندهای برگزاری آزمون ها و کاهش تراکم آزمون دهندگان در سایت های آزمون آنلاین و کارگاه های سنجش با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی و استمرار فعالیت های اداری و اجرایی از طریق تغییر در فرآیندهای اداری و اجرایی و کاهش تراکم ارباب رجوع در محیط های اداری با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی از اهداف این شیوه نامه است. دانلود فايل : 2.pdf ( 749KB )

تحقق 72 درصدی تعهدات آموزشی مرکز در پنج ماهه اول 96

 

همزمان با هفته دولت، جلسه بررسی عملکرد مراکز شهرستانها در پنج ماهه نخست سال 1396 در محل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی برگزار گردید.

در این جلسه مرکز آموزش فنی و حرفه ای درمیان با انجام حدود 72 درصد از تعهدات آموزشی تا پایان مرداد ماه در بین مراکز استان در رتبه اول قرار گرفت شایان ذکر است مجموع تعهد آموزشی مرکز در بخشهای مختلف دولتی حدود 261500 نفر ساعت بوده که تا کنون 187946 نفر ساعت محقق گردیده است. مدیریت مرکز صمیمانه تلاش و کوشش همکاران محترم بالاخص مربیان گرانقدر را ارج نهاده و برای آنها در ادامه آرزوی موفقیت دارد.  سپس در جلسه تقدیر از مربیان برتر مراکز ، از سرکار خانم فائزه سالاری بعنوان مربی برتر مرکز تقدیر بعمل آمد.

مدیریت و کارکنان مرکز هفته دولت را به جمیع دولتمردان در سراسر کشور تبریک عرض می نمایند.

_دولت.jpg

 

 

کسب رتبه اول مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان درمیان در تولید ماسک در سطح خراسان جنوبی

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان درمیان 

مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان درمیان در تولید  ماسک و گان بهداشتی جهت مقابله با بیماری کرونا در سطح خراسان جنوبی رتبه اول را کسب نمود.

 

توانمند سازی روستائیان و عشایر از اولویتهای کاری و آموزشی ماست.

 

مهندس خوش آیند مدیرکل محترم آموزش فنی و حرفه ای استان به همراه آقایان حق پرست معاونت محترم آموزش و پژوهش و اسلامی رئیس اداره روابط عمومی از مرکز درمیان بازدید نمودند. در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای درمیان و جلسه با کارکنان مرکز، عملکرد سال 95 مرکز بررسی وبا توجه به رقم 378000 نفر ساعت و 1680 نفر دوره آموزش در مرکز و کارگاهای روستایی ، عشایری، شهری وصنایع و اصناف در سال 1395 از تلاش تک تک کارکنان قدردانی شد. کارکنان مرکز اهم مواردی که برای آموزش و بهبود روند مشکل ساز است را به اطلاع مدیر کل رساندند .

مقام عالی در ادامه از کلاس آموزشی صنایع پوشاک در روستای عشایری محمد آباد دیدن و روند کار را از نزدیک رویت نمودند. همچنین در جلسه ای که با حضور امام جمعه و اعضای شورای اسلامی روستا برگزار گردید در خصوص توجه به مرز نشینان  ، مناطق محروم و عشایر مطالبی را در خصوص آموزشهای فنی و حرفه ای مطرح  و با درخواست اهالی روستا برای برگزاری سایر دوره های صنایع دستی موافقت کردند. ایشان با توجه به انتخابات پیش رو تاکید کردند ما بعنوان یک ایرانی هم وظیفه داریم و هم حق ماست تا در انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا شرکت کرده چرا که هر رای ما باعث خنثی سازی طرحهای دشمنان این مرز و بوم و مانند تیری بر قلب ناپاک آنهاست. در ادامه بازدید ، مدیر کل با حضور در هنگ مرزی گزیک با جانشین  و ریاست عقیدتی سیاسی هنگ مرزی گزیک دیدار و به تبیین آموزشهای فنی و حرفه ای برای آموزش سربازان پرداختند. ایشان اعلام داشتند اگر وظیفه نیروهای نظامی و انتظامی تامین امنیت است ، ما کارکنان سازمان آموزش فنی و حرفه ای وظیفه داریم بر اساس نامگذاری امسال از طرف مقام معظم رهبری حفظه ا... بعنوان اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال با مهارت آموزی  به سنین مختلف برای ایجاد اشتغال گامهایی اساسی برداریم. جانشین و ریاست عقیدتی سیاسی هنگ مرزی گزیک برای همکاری بیشترو توانمند سازی سربازان در طول خدمت مقدس سربازی قول مساعد دادند.

IMAG5533jpg.jpg

IMAG5538jpg.jpg

 

تصویر روز

سایت های مرتبط

 

مهارت آموزی در محیط کار واقعی